«Освіторія» розпочинає безплатні вебінари з підготовки до НМТ 2024 на онлайн-платформі iLearn

 «Освіторія» розпочинає безплатні вебінари з підготовки до НМТ 2024 на онлайн-платформі iLearn

 ГС «Освіторія» розпочинає серію безплатних вебінарів на онлайн-платформі iLearn для підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024.

Вебінари проходитимуть на онлайн-платформі iLearn з трьох обов’язкових предметів НМТ 2024: математики, української мови та історії України.

До команди експертів iLearn цьогоріч традиційно долучилися досвідчені експерти-предметники. Зокрема, вебінари з української мови вестиме переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021, цьогорічний фіналіст світової премії Global Teacher Prize Артур Пройдаков. За вебінари з історії України та математики четвертий рік поспіль продовжать відповідати Артур Бабенко та Юрій Захарійченко.

Вебінари проходитимуть щотижня у вівторок, середу і четвер о 17:00. Перші онлайн-заняття відбудуться:

  • 21 листопада — вебінар Артура Пройдакова з української мови;
  • 22 листопада — вебінар Артура Бабенка з історії України;
  • 23 листопада — вебінар Юрія Захарійченка з математики.

Ці три вебінари з обов’язкових предметів НМТ 2024 можна буде переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі.

Всі наступні вебінари проходитимуть наживо тільки на платформі iLearn за попередньої реєстрації.

На платформі iLearn вже доступні різноманітні матеріали для навчання. Зокрема, тренажери мультипредметного тесту, який дозволить спробувати свої сили в симуляції НМТ на прикладі тренувальних питань. А також записи минулорічних вебінарів з англійської мови, біології, хімії та фізики.

iLearn — українська освітня онлайн-платформа, що п’ятий рік поспіль допомагає випускникам шкіл безплатно підготуватися до вступних випробувань, таких як НМТ (національний мультипредметний тест) або ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання). Із жовтня 2018 року на платформі зареєструвалося понад 246 тис. користувачів. Платформа створена ГС «Освіторія», а її матеріали доступні кожному зареєстрованому користувачу.

Формули, які будуть (і не будуть) у тестовому зошиті на НМТ/ЗНО 2024 з математики

 Починаючи з 2021 року у тестовому зошиті з математики публікують формули, якими можна скористатись на тестуванні. Дані формули також будуть присутні і у 2024 році на національному мультипредметному тесті.

У статті також додано формули яких не буде у тестовому зошиті  НМТ (ЗНО) 2024 з математики. 

Формули які будуть на НМТ (ЗНО) з математики у 2024 році

Завантажити: Формули які будуть на НМТ 2022 (ЗНО) з математики (pdf)

Формули яких не буде у тестовому зошиті ЗНО 2024 з математики

Завантажити: Формули, яких не буде у тестовому зошиті на ЗНО

Архів. Про тест ЗНО 2022 з математики який планувався

Сталося чудо !!!! Я думаю, що нарешті то були почуті всі молитви всіх випускників минулих років і наступного року. У демонстраційних варіантах ЗНО 2021 з математики є формули! Тобто тепер на ЗНО з математики будуть формули!!! Ознайомитися зі списком формул, дозволених на ЗНО і завантажити pdf файл з формулами ви зможете трохи нижче. А поки про відмінності між базовим і профільним рівнями тесту ЗНО 2021 з математики.

ДПА 2022 з математики. Дворівневі тести

Ось дослівна інформація, яка оприлюднена на офіційному сайті УЦОЯО.

Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт:

Завантажити: Програма зовнішнього незалежного оцінювання з математики 2021 року

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.

Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.

ДПА СКАСОВАНО, А ВСТУПНА КАМПАНІЯ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ЗА ОСОБЛИВОЮ ПРОЦЕДУРОЮ

 8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти. 

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.   

Нині Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2024 року.

Сертифікація-2024: характеристика тестів

 

Український центр оприлюднив загальні характеристики тестів незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів, учителів української мови і літератури та учителів математики, які виявлять бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2024 році. 

Першим етапом сертифікації педагогічних працівників є незалежне тестування їхніх фахових знань та вмінь. На що потрібно зважати, готуючись до цього етапу, та якими будуть тести у 2024 році — визначено наказом Українського центру оцінювання якості освіти. Наголосимо, що ця інформація буде корисною для вчителів початкових класів, а також учителів української мови і літератури та вчителів математики, які викладають на першому (адаптаційному) рівні базової освіти.

Зміст тестів для вчителів початкових класів і вчителів мовно-літературної та математичної освітніх галузей відповідає чинним на сьогодні програмам. Орієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів / підрозділів програм і схеми нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти. 

Тест для вчителів початкових класів міститиме 90 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (86 завдань) та відкритої форми з короткою відповіддю (4 завдання). На проходження всього тесту відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця, правильно виконавши всі завдання тесту, – 94.

Сертифікація, тест, початкова школа

Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі також міститиме 90 завдань двох форм: з вибором однієї правильної відповіді (82 завдання) та на встановлення відповідності (8 завдань). На проходження всього тесту відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник / учасниця, правильно виконавши всі завдання тесту, – 114.

Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі

Тест для вчителів математичної освітньої галузі міститиме 75 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (62 завдання), на встановлення відповідності (3 завдання) та відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань). На виконання всіх завдань тесту відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 91.

Тест для вчителів математичної освітньої галузі

Усі тести буде укладено українською мовою. 

Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником / учасницею  кількості балів за виконання всіх тестових завдань. Для успішного проходження незалежного тестування та участі в наступному етапі сертифікації учасник / учасниця має набрати не менш ніж 60% від максимальної кількості тестових балів.

Нагадаємо, що сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме:

  1. незалежне тестування (проводить УЦОЯО);
  2. самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить ДСЯО); 
  3. вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить ДСЯО).

Реєстрацію для участі в сертифікації буде проведено з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи: 

з 15 до 25 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону; 

з 26 до 30 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Зауважимо, що Міністерство освіти і науки України розширило коло педагогів, які можуть пройти зовнішнє оцінювання професійних компетентностей у 2024 році, та визначило їх граничну кількість. Так, окрім учителів початкових класів, учителів української мови і літератури та математики, участь у сертифікації зможуть узяти педагоги, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»). Наразі робоча група при Міністерстві освіти і науки України працює над проєктом Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів цієї категорії вчительства. На основі цієї програми буде розроблено загальні характеристики завдань та схеми їх оцінювання. 

Про особливості процедури реєстрації для участі в сертифікації, а також про затвердження програми та інших матеріалів щодо незалежного тестування вчителів історії та громадянських дисциплін ми завчасно повідомлятимемо на нашому вебсайті.

«Освіторія» розпочинає безплатні вебінари з підготовки до НМТ 2024 на онлайн-платформі iLearn

 «Освіторія» розпочинає безплатні вебінари з підготовки до НМТ 2024 на онлайн-платформі iLearn   ГС «Освіторія» розпочинає серію безплатних ...